ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ

Мистецтво спілкування

Про бесіду

Про що не слід говорити ?

Не слід “розкривати душу ”, бути занадто відвертим, злословити, критикувати спільних знайомих, родичів, товаришів, керівництво, поширювати відомості про свої хвороби і проблеми, говорити про людей невідомих співрозмовнику, розповідати неприємні анекдоти, оповідати про катастрофи і надзвичайні події.

Яку людину можна назвати хорошим співрозмовником?

Той, хто вміє слухати то мімікою, жестами, позою підтримує бесіду, не намагаючись бути в центрі загальної уваги. Давньогрецький оратор і філософ Цицерон стверджував : “Не слід заволодівати розмовою, як власністю, з якої маєш право вижити іншого; навпаки, слід намагатися, щоб кожен мав свою чергу в розмові як і в усьому іншому”.

Хто такий буркотун?

Це людина, що завжди всім не задоволена і повідомляє про це оточуючим. Спілкуватися з нею важко і неприємно. Але найгірше за все доводиться їй самій: люди уникають її, до того ж, поганий настрій шкодить здоров’ю.

Чи можна давати поради?

Будьте пильні! Не кваптеся надавати поради, якщо Вас про це не просять – це відверта нетактовність!

Чи припустима суперечка під час бесіди?

Цілком. Людина повинна вміти захищати свою точку зору, однак важливо робити це тактовно, коректно, аргументовано, без зайвих емоцій. Згадаймо таку чудову думку про те, що єдиний спосіб домогтися найкращого результату в суперечці – це уникнути її.

Ніколи не слід...

Використовувати лайливі та бридкі слова, сказані третьою особою.


Кілька способів подолання стресу та тривожності

ПЕРШИЙ СПОСІБ: "ЧАРІВНЕ СЛОВО"

Повторення простих тверджень дозволяє подолати емоційне напруження.

Ось наприклад:

"Зараз я почуваюся краще"; "Я можу повністю розслабитися, а потім швидко зібратися"; "Я можу керувати своїми внутрішніми почуттями"; "Я подолаю напругу будь-коли, якщо забажаю"; "Життя швидкоплинне, щоб витрачати його на хвилювання".

"Придумайте свої особисті твердження. Вони повинні бути коротенькими позитивними. Дуже важливим є повторення. Повторюйте їх щодня по кілька разів. Спробуйте використовувати різні твердження, зупиніться на тих, які вам найбільше допомагають.

ДРУГИЙ СПОСІБ: "ВАШІ ПОЗИТИВНІ ЯКОСТІ"

Складіть перелік ваших безперечно позитивних якостей. Наприклад: "Я добрий товариш"; "Я досяг певних успіхів у роботі"; "Я допомагаю оточуючим"; "Я визнаю свої помилки"; "Я досить приваблива людина"; "Я талановита людина"; "Я намагаюсь жити в моральній чистоті й бути добрим до людей"; "Я став краще розуміти себе".

Напишіть цей перелік на аркуші паперу і завжди беріть його з собою. Коли ви почуваєте себе невпевнено, відкрийте аркуш та сконцентруйте увагу на своїх сильних якостях. Ще краще якщо є можливість сказати собі це вголос. Це значно посилить вашу впевненість у собі.

ТРЕТІЙ ЗАСІБ: "ПРИЙМАТИ САМОГО СЕБЕ"

Приймати себе – це підтримувати, виявляти турботу та відкрито цінувати ту людину, якою ви є. Треба завжди дарувати любов собі, це обов'язково принесе позитивні наслідки.

Зупиніться на хвилину і подумайте про те, що ви повинні подобатися і собі теж. Скажіть уголос або подумайте: "Я турбуюся про себе, моє щастя дуже важливе для мене. Я хочу підтримати себе зробити все якнайкраще. Я хочу для себе по-справжньому гарного життя. Я завжди можу собі допомогти".

Почуття особистісної підтримки посилиться, якщо ви обіймете себе або просто стиснете руки, ніби підтверджуючи цим слова. І ще один момент, на який хотілося б звернути увагу. Чи багато людині потрібно для щастя? "Я народився - і цього достатньо",- так вважав Альберт Ейнштейн. Але багатьом з нас треба більше. Інколи так багато, що щастя стає примарним. Ми ставимося до себе так, як ставляться до нас наші батьки. Якщо дитина відчуває, що любов батька і матері не безкорисна і дарується як нагорода за зразкову поведінку та успіхи у навчанні, то з часом вона і сама стає стосовно себе на позицію батьків Тоді "успіх і оплески" стають єдиною основою для самоповаги і любові до себе. І життя перетворюється на постійну боротьбу за те, щоб її досягнення визнало суспільство. Проте повага і любов, потрібні кожному, а не тільки відміннику та суперлюдині.

Є багато засобів, які дають змогу досягти внутрішньої рівноваги, не відчувати дискомфорту, не переживати стресових ситуацій, треба лише почати працювати над собою.



Якщо ти думаєш, що програєш, то програєш. /Files/images/a0ad67f2f9e0.gif

Якщо ти думаєш, що не зможеш, то не зможеш.

Якщо ти думаєш, але боїшся, то не досягнеш мети.

Якщо ти чекаєш на невдачу, вона прийде до тебе.

Успіх завжди з тим, хто його прагне.

Справжній двобій відбувається у твоєму розумі.

Якщо ти думаєш про перемогу, то переможеш.

Повір у себе, щоб виграти.


ЗНО – неминучий етап життя для тих, хто хоче здобути вищу освіту. У перекладі з англійської test означає «перевірка». І справді, під час тестування перевіряють найрізноманітніші риси людини – від знань до якостей пам’яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненість у своїх силах.

Як правильно підготуватися до екзаменів та ЗНО.

1.Спочатку підготуйте місце для занять.

Приберіть зі столу зайві речі, зручно розташуйте необхідні підручники, зошити, папір, олівці.

2. Складіть план занять.

Плануючи кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатимете. Не взагалі: « трохи позаймаюся», а саме які розділи і теми.

Найвища продуктивність праці настає через 20-30 хвилин після початку роботи.

3.Чергуйте заняття і відпочинок.

Необхідно чергувати 40 хвилин занять і 10 хвилин відпочинку. Можна у цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.

4. Як запам’ятовувати матеріал.

Психологи встановили, що наша оперативна пам'ять при одночасному сприйнятті здатна утримувати і потім відтворити в середньому лише 7 об’єктів. Тому матеріал краще розбити на смислові шматки. Смислові шматки необхідно узагальнювати, знайти головну думку однією фразою. Спробуйте знайти щось цікаве у найнуднішому матеріалі. Адже цікаве запам’ятовується набагато легше.

5. Використовуйте метод повторення Корсакова.

Припустимо, якщо на підготовку дається 7 днів а, матеріал вимагає не менше 5 повторень, то роботу можна організовувати так:

1 – 2 рази;

2 – 1 раз;

3 –без повторень;

4 – 1 раз;

5 – без повторень;

6- без повторень;

7 – 1раз.

Якщо ви хочете запам’ятати інформацію лише на декілька днів, то після її сприймання рекомендуємо повторити матеріал спочатку за 15-20 хвилин, а потім – за 8-9 годин і ще раз – за 24 години.

6. Щодня виконуйте вправи на зняття напруження, втоми, на розслаблення.

Виконайте дві вправи для очей:

- напишіть очима своє ім’я, по батькові, прізвище;

- намалюйте очима квадрат, трикутник – спочатку за годинниковою стрілкою, потім навпаки.

7. Краще харчуйтеся.

Харчування має бути 3-4 разовим, калорійним і багатим на вітаміни. Споживайте волоські горіхи, молочні продукти, рибу, овочі, нежирне м'ясо, фрукти. Вживати краще не каву, а соки. Перед навчанням небажано вживати жирну їжу, бо від неї хилить на сон – організм зосереджується на перетравленні калорійних продуктів і кров від мозку прибуває до шлунка.

Збільште порції споживання їжі за рахунок фруктів, овочевих салатів.

Випийте протягом дня 3-6 склянок заспокійливого чаю, який знімає нервове напруження, нормалізує сон і АТ.

Заїдайте стрес родзинками. У них багато калію, який зміцнює нервову систему і провокує позитивні емоції.

Вживайте шоколад, який підвищує життєвий тонус, нормалізує артеріальний тиск.

А від нервовості вас позбавить капуста –їжте перед екзаменами і будете спокійні.

8. Напередодні іспиту.

Багато хто вважає: щоб повністю підготуватися до іспиту,, не вистачає лише однієї , останньої перед ним ночі. Ви вже втомилися, і не треба себе перенапружувати. Навпаки, з вечора перестаньте готуватися, прийміть душ, прогуляйтеся. Виспіться якнайкраще, аби встати відпочилим, з «бойовим» настроєм. Адже іспит – це своєрідна боротьба, в якій варто проявити себе, показати свої сили та здібності.

По дорозі до пункту тестування глибоко подихайте(через ніс), щоб наситити головний мозок киснем.

Сміливо заходьте до аудиторії. Не сумнівайтеся, усе вийде. Сядьте зручно, випряміть спину, виконайте релаксаційну техніку «Подих очищення». Подумайте про те, що ви вищі за всіх, розумніші й у вас все вийде.

Бажаю успіхів!

Кiлькiсть переглядiв: 1549

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.